Комплексна установка систем відеоспостереження

5/5 (3)

Установка систем видеонаблюдения

Офіс або приватний будинок, дача або склад – будь-яке приміщення потребує повного комплексу заходів безпеки. Незалежно від міста проживання, вона охоплює системи контролю доступу, охорону, пожежну безпеку, відеоспостереження. Київ – встановлюють обов’язково для всіх тих городян, які володіють або орендують нерухомість. Інші міста – не виняток, адже тривожні ситуації трапляються по всій Україні.

Встановлення системи відеоспостереження – один з найбільш раціональних і комплексних методів з моніторингу конкретного об’єкта або території, а також забезпечення повного і цілодобового контролю. Хто, де, коли – на всі ці питання ви отримаєте відповіді, якщо зважитеся на монтаж системи відеоспостереження.

Головні завдання системи відеоспостереження

Сучасні системи моніторингу перестали сприйматися як жарти з фільмів про Джеймса Бонда. Тепер це необхідність для власників різної нерухомості, а не іграшка і марна трата грошей. Таким чином, установка і монтаж відеоспостереження повністю виправдані.

Чи потрібна вам така установка? Системи відеоспостереження – це комплекс обладнання, яке необхідне для ведення цілодобового спостереження і повного контролю за територією або нерухомістю. Без нього не обійтися банкам, клубам, підприємствам, приватним будинкам, складам і іншим об’єктам. Якщо питання безпеки вас не турбує – можете не замислюватися про монтаж систем відеоспостереження. Але відсутність прецедентів не гарантує їх поява в майбутньому, а значить комплекс відеокамер нікому не завадить.

Системи бувають різними і відрізняються за роздільною здатністю, автономністю, ступенем захисту та іншими критеріями. До їх основних завдань відносяться:

Задачи систем видеонаблюдения

  1. Охорона (протистояння порушенням). Протистояння проникненню зловмисників – ключове завдання системи відеоспостереження. Монтаж їх саме з цією метою здійснюють приблизно 90% всіх замовників. Систему моніторингу можна інтегрувати з іншими системами технічного контролю, в тому числі з сигналізацією та ін. Охоронний комплекс відеоспостереження може бути простим, складатися з 1-2-х камер і відеореєстратора, або ж більш складним, мати багаторівневе управління і масштабне спостереження за тим, що відбувається. Відповідно вартість установки відеоспостереження в Києві і по регіонах буде візрізнятися, а значить при бажанні можна підібрати систему під свій бюджет.
  2. Контроль. Особливо важливо спостерігати за виробництвом або іншими бізнес-процесами. У цьому випадку монтаж системи відеоспостереження гарантує дотримання всіх стандартів якості та мінімізує помилки. Має місце контроль співробітників і відвідувачів магазину, офісу чи іншого об’єкта підприємництва. Останнім часом системи відеоспостереження стали також використовувати для моніторингу несанкціонованого доступу.
  3. Моніторинг (зйомка). Така фіксація подій не несе в собі за мету протистояти зловмисникам або контролювати час приходу співробітників. Її завдання – детально записувати те, що відбувається, щоб при необхідності можна було використовувати запис як доказ при проведенні розслідування будь-якої події.

Таким чином, установка і монтаж систем відеоспостереження – це гарантія контролю всієї ситуації на вашому об’єкті. Ви будете знати про все, навіть о котрій годині приходять співробітники і чим займається ваша друга половина, поки вас немає вдома.

Як вибрати систему

Установка систем відеоспостереження охоплює монтаж камер, відеореєстратора або відеосервера і допоміжних пристроїв для передачі відеосигналу (наприклад, твісти, випрямлячі, грозозахист й ін.). Після неї можлива оптимізація обладнання – допоміжний етап в установці. Вона включає в себе спеціальні датчики, сирени, системи оповіщення та освітлення. Ці додаткові пристрої підключають до головного відеореєстратора.

Особенности подбора систем видеонаблюдения

Але перш ніж замовити установку систем відеоспостереження в Києві, потрібно з’ясувати кілька важливих питань:

Для чого потрібна система відеоспостереження?

Саме від цільових завдань буде залежати бюджет на всю роботу і доступні функції. Це критичне питання, тому що вбереже вас від марної трати грошей на непотрібні фішки або навпаки, підтвердить раціональність витрат на покупку гарної системи, якщо потрібен цілодобовий і 100% -й контроль.

Наприклад, власники маленького магазинчика зацікавлені в моніторингу роботи співробітників і поведінки відвідувачів, відповідно їм потрібні камери з високою роздільною здатністю без особливих вимог. А власники великого бізнесу можуть побоюватися несанкціонованого проникнення і судових досліджень, а значить потребують охорону, контроль і фіксацію подій одночасно. У разі якщо ваша задача – моніторити під’їзд до будинку, – підійде найпростіша і бюджетна система.

Які умови для спостереження?

Тепло або холодно, світло або темно, чи часто є опади або переважно сонячно – клімат і погодні фактори впливають на вибір типу камер і захисних пристроїв. Припустимо, вам потрібна вулична камера в регіоні, де температура може опускатися до -25 ℃. Але стандартне обладнання може мати деякі проблеми або зовсім відключиться, якщо за вікном нижче, ніж -20℃ .

Який потрібен рівень захисту?

Для квартири – це проста камера на сходовому майданчику, для приватного будинку – спостереження з великим кутом огляду за периметром, воротами, будинком. На цьому етапі потрібно зробити проект і розрахувати потрібну кількість камер.

Дайте відповідь на ці базові питання і ви зможете визначитися з потрібним кутом огляду, чіткістю картинки, кількістю камер, температурним режимом та іншими нюансами. Підсумком стане установка системи відеоспостереження, яка оптимально підходить під ваші потреби.

Що охоплює комплексна установка систем відеоспостереження:

Элементы системы наблюдения

  • відеореєстратор – основа всієї системи, яка може здійснювати відеоспостереження і записувати відео в режимі 24/7, за попередньо заданим розкладом або по сигналу датчиків руху. Він виглядає як відеомагнітофон, до якого приєднуються камери, датчики та інші пристрої. Всю інформацію записує на вбудований диск, тому має значення його обсяг: чим більше пам’яті, тим більше годин зйомки на ньому поміститися. Стандартна місткість жорсткого диска означає тривалість запису від 5-ти до 21-го дня.
  • камери – пристрої, які безпосередньо здійснюють запис по периметру в кольоровому або чорно-білому форматі. Глобально їх поділяють на аналогові і цифрові. Аналогові більш поширені, але мають обмежену роздільну здатність (720 на 576 пікселів). На противагу їм цифрові камери записують відео у високій якості High Definition Television (роздільна здатність 1920 на 1080 пікселів) і можуть підключатися до комп’ютерної мережі. Серед камер є різні моделі: для установки всередині або зовні приміщень, для роботи в денний або нічний час доби, мініатюрні і великі … Наприклад, вуличні камери мають захист від дощу, снігу та інших опадів, а в нічні моделі вбудоване інфрачервоне підсвічування.
  • блок живлення – це джерело електрики для всієї відеосистеми, щоб вона могла запуститися і працювати потрібний час. Розрізняють пристрої змінного і постійного струму, з різним допустимим навантаженням і конструкцією. У продажу є трансформаторні, імпульсні пристрої, блоки живлення безперебійного типу з акумуляторами та інші види. Вибір конкретного блоку живлення залежить від встановленої системи відеоспостереження. Експерти радять приділити достатньо уваги підбору цього пристрою, тому що це попередить проблеми з обладнанням і захистить його від стрибків напруги електричної мережі.
  • елементи для монтажу обладнання – це кожухи і кронштейни. Якщо системи відеоспостереження монтуються при низьких температурах, тоді використовуються кожухи з нагріванням, а якщо при високих – з охолодженням. Можна знайти моделі з водонепроникним корпусом і спеціальним козирком для захисту об’єктива камери. Завдання кронштейнів – міцно і надійно тримати обладнання на стіні, стелі, в кутку або будь-якому іншому місці.
  • монітори – традиційні пристрої, через які оператор або власник об’єкту спостерігають за ситуацією на території. Особливість цих телевізорів в тому, що вони працюють в цілодобовому режимі, а значить не можуть спотворювати, уповільнювати або передавати неправильну картинку. Якість монітора теж має значення, адже він не повинен шкодити зору оператора.
  • кабелі – це елементи, які безпосередньо підключають камери до відеореєстратора або сервера, пов’язуючи всю систему відеоспостереження воєдино. Установка обладнання на відстані 50 см і більше вимагає використання підсилювача (видеосендера). Тільки в такому випадку можна досягти передачі стабільного зображення від камер до монітора. Для підключення камери відеоспостереження до відеореєстратора можна використовувати коаксіальний кабель або виту пару. Запам’ятайте: застосовувати мідний або сталевий кабель не можна, хоча це і здешевлює монтаж.
  • захисні пристрої – додаткові елементи, які продовжують термін служби системи відеоспостереження. Установка їх відбувається для того, щоб в камеру або відеореєстратор не потрапила блискавка або на них не позначилися інші наслідки грози. З цією метою в розрив коаксіального кабелю або витої пари потрібно встановити пристрій захисту від перенапруги.

Як ми працюємо

Резюме

Монтаж відеоспостереження, установка системи цілковитої безпеки ніколи не стануть зайвими. Таке обладнання багатофункціональне, допомагає попереджати небажані проблеми на території вашого об’єкта. Хороша система відеоспостереження, правильно спроектована і встановлена, спростить життя власнику або орендарю.

Турбота про вашу нерухомість починається з безпеки! Дізнайтеся більше або замовте установку відеоспостереження в Києві або іншому місті прямо зараз.

Оцініть доступність викладеної інформації на сторінці

Потрібна консультація?