Комплексна установка систем та камер відеоспостереження

5/5 (3)

Офіс або приватний будинок, дача або склад – будь-яке приміщення потребує повного комплексу заходів безпеки. Незалежно від міста проживання, вона охоплює системи контролю доступу, охорону, пожежну безпеку, відеоспостереження. Київ – встановлюють обов’язково для всіх тих городян, які володіють або орендують нерухомість. Інші міста – не виняток, адже тривожні ситуації трапляються по всій Україні.

Встановлення системи відеоспостереження – один з найбільш раціональних і комплексних методів з моніторингу конкретного об’єкта або території, а також забезпечення повного і цілодобового контролю. Хто, де, коли – на всі ці питання ви отримаєте відповіді, якщо зважитеся на монтаж системи відеоспостереження.

Запорука безпеки будь-якого об’єкта нерухомості – якісне відеоспостереження. Монтаж таких систем передбачає встановлення камер, відеореєстратора або відеосервера, моніторів, джерел живлення та іншого обладнання. Особливу увагу варто приділити самим відеокамерам. Саме від них залежить якість зображення і стабільність спостереження за територією чи об’єктом. Установка камер відеоспостереження відбувається швидко, якщо у вас є проект і підготовлене обладнання.

Головні завдання системи відеоспостереження

Сучасні системи моніторингу перестали сприйматися як жарти з фільмів про Джеймса Бонда. Тепер це необхідність для власників різної нерухомості, а не іграшка і марна трата грошей. Таким чином, установка і монтаж відеоспостереження повністю виправдані.

Чи потрібна вам така установка? Системи відеоспостереження – це комплекс обладнання, яке необхідне для ведення цілодобового спостереження і повного контролю за територією або нерухомістю. Без нього не обійтися банкам, клубам, підприємствам, приватним будинкам, складам і іншим об’єктам. Якщо питання безпеки вас не турбує – можете не замислюватися про монтаж систем відеоспостереження. Але відсутність прецедентів не гарантує їх поява в майбутньому, а значить комплекс відеокамер нікому не завадить.

Завдання камери – передавати зображення через об’єктив на монітор системи відеоспостереження. Технічно це виглядає наступним чином: картинка з матриці у вигляді електричного сигналу надходить в процесор, який обробляє інформацію і передає її до відеореєстратора, відеосервера, на монітор оператора, в хмарне сховище або на мобільний пристрій.

Коли виникають прецеденти або потенційні загрози безпеці об’єкта, раціонально перестрахуватися і вести постійну відеозйомку. Це не тільки допоможе попередити неприємності, несанкціонований доступ, некоректну поведінку співробітників або відвідувачів, а й записувати відео як доказ на випадок будь-яких спірних ситуацій. Тому встановлення системи відеоспостереження вирішує відразу кілька важливих завдань.

Системи бувають різними і відрізняються за роздільною здатністю, автономністю, ступенем захисту та іншими критеріями. До їх основних завдань відносяться:

 1. Охорона (протистояння порушенням). Протистояння проникненню зловмисників – ключове завдання системи відеоспостереження. Монтаж їх саме з цією метою здійснюють приблизно 90% всіх замовників. Систему моніторингу можна інтегрувати з іншими системами технічного контролю, в тому числі з сигналізацією та ін. Охоронний комплекс відеоспостереження може бути простим, складатися з 1-2-х камер і відеореєстратора, або ж більш складним, мати багаторівневе управління і масштабне спостереження за тим, що відбувається. Відповідно вартість установки відеоспостереження в Києві і по регіонах буде візрізнятися, а значить при бажанні можна підібрати систему під свій бюджет.
 2. Контроль. Особливо важливо спостерігати за виробництвом або іншими бізнес-процесами. У цьому випадку монтаж системи відеоспостереження гарантує дотримання всіх стандартів якості та мінімізує помилки. Має місце контроль співробітників і відвідувачів магазину, офісу чи іншого об’єкта підприємництва. Останнім часом системи відеоспостереження стали також використовувати для моніторингу несанкціонованого доступу.
 3. Моніторинг (зйомка). Така фіксація подій не несе в собі за мету протистояти зловмисникам або контролювати час приходу співробітників. Її завдання – детально записувати те, що відбувається, щоб при необхідності можна було використовувати запис як доказ при проведенні розслідування будь-якої події.

Таким чином, установка і монтаж систем відеоспостереження – це гарантія контролю всієї ситуації на вашому об’єкті. Ви будете знати про все, навіть о котрій годині приходять співробітники і чим займається ваша друга половина, поки вас немає вдома.

Як вибрати систему

Установка систем відеоспостереження охоплює монтаж камер, відеореєстратора або відеосервера і допоміжних пристроїв для передачі відеосигналу (наприклад, твісти, випрямлячі, грозозахист й ін.). Після неї можлива оптимізація обладнання – допоміжний етап в установці. Вона включає в себе спеціальні датчики, сирени, системи оповіщення та освітлення. Ці додаткові пристрої підключають до головного відеореєстратора.

Особенности подбора систем видеонаблюдения

Види камер відеоспостереження (класифікація)

Пристрої класифікують на безліч видів залежно від критерію. До найпоширеніших класифікацій відносять:

1. За типом зображення:

 • кольорові – забезпечують якісну картинку, яка відрізняється точною передачею кольору. Але при недостатньому освітленні якість зображення може наближатися до чорно-білого. У хороших умовах така камера зможе чітко відрізнити відтінки.
 • чорно-білі – були попередниками кольорових моделей, але мають деякі переваги, через які все ще користуються попитом. Вони характеризуються більш високою чутливістю при слабкому освітленні.

2. Залежно від місця монтажу і умов роботи:

 • внутрішні – призначені для установки в офісах, будинках, складах та інших приміщеннях. Такі камери не потребують додаткового захисту від вологи або пилу, герметичні кожухи для обігріву або охолодження також не знадобляться.
 • зовнішні (вуличні) – обладнані додатковими захисними елементами, щоб камери могли витримувати вплив вологи, бруду, опадів, різних температур. Такі моделі будуть коштувати дорожче, тому що їм пред’являють більше вимог через монтаж зовні приміщень. Установка камер спостереження здійснюється на вулиці.

3. Залежно від типу корпусу:

 • купольні – нагадують півсферу або купол. Особливість такої камери – проста установка за рахунок кріплення на стіні або стелі без використання додаткових кронштейнів. Друга важлива перевага – швидке регулювання (потрібно тільки зняти кришку корпусу і поміняти положення об’єктива). Така модель універсальна і підходить для внутрішнього або зовнішнього монтажу.
 • циліндричні – має форму циліндра. Особливість камери – наявність регульованого або нерегульованого козирка, який захищає пристрій від засвітів. Для монтажу такої відеокамери потрібен кронштейн, який закріпить її на поверхні і допоможе регулювати положення по вертикальній і горизонтальній площині.
 • поворотні – це різновид купольних моделей, які дозволяють управляти їх положенням віддалено. У комплекті з такою камерою йде кронштейн, за рахунок якого кріпиться купол. У підсумку він може вільно обертатися на 360 градусів по вертикальній і горизонтальній осях.
 • приховані – ледь помітні камери, які можуть працювати по GSM-каналу, передаючи потік відео на інший пристрій або проводити запис на карту пам’яті. Вони бувають дротовими, бездротовими, на батарейках або акумуляторах. Особливість таких камер – невеликий розмір (приблизно в 2 рази менше інших моделей).

Классификация камер видеонаблюдения

4. За способом підключення:

 • аналогові – підключаються до всієї системи відеоспостереження через коаксіальний кабель. Коли зображення надходить на матрицю відеокамери, його обробляє процесор, перетворюючи картинку в аналоговий телевізійний сигнал, а потім передає на монітор або відеореєстратор через BNC-вихід. Важливо, що в цьому випадку сигнал з камер не перетворюється в двійковий код. Установка камер аналогового типу більш поширена, але такі моделі мають обмежену роздільну здатність (720х576).
 • цифрові – підключаються через виту пару. У цифрових камер запис відео відбувається у високій якості High Definition Television (1920х1080), тому під час обробки зображення перетворюється в цифровий сигнал.
 • бездротові – підключаються через Wi-Fi. Для цього в камерах встановлений бездротовий модуль. Найчастіше такі моделі використовують в тих випадках або місцях, де прокладка кабелю утруднена або зовсім неможлива. На противагу цим моделям провідні камери підключаються через виту пару, оптоволокно або коаксіальний кабель.

5. За роздільною здатністю

 • Камери бувають з низькою, середньою і високою роздільною здатністю, що впливає на якість зображення. Цей параметр визначається близькістю двох сусідніх точок на зображенні один до одного. Чим більша розподільча здатність камери – тим кращий контроль території ви маєте.

6. За чутливістю

 • Камери бувають з низькою, середньою і високою чутливістю. Цей критерій визначає чіткість картинки при слабкому освітленні. У чорно-білих моделей показник буде вище, ніж у кольорових. Таким чином, для нічного моніторингу особливо важлива камера з високою чутливістю.

7. За кутом огляду

 • Цей параметр позначає контрольовану зону спостереження і визначається фокусною відстанню та розміром матриці.

Поради щодо вибору та встановлення відеоспостереження:

Підбір і монтаж камери відеоспостереження залежить від багатьох факторів. Необхідно врахувати завдання, цілі, вибрати потрібний рівень захисту, проаналізувати умови та інші вихідні дані. Єдиного комплексного рішення для всіх немає, але експерти виділяють кілька основних рекомендацій:

 • Якщо потрібна точна передача кольору, купуйте кольорові камери, а якщо в пріоритеті чутливість – придивіться до чорно-білих. Наприклад, помаранчевий або зелений автомобіль будуть виглядати сірими на чорно-білій камері (з невеликою відмінністю у відтінку), але в нічний час доби з такої моделі більше шансів розглянути номер та інші деталі.
 • Для установки камер в офісах слід використовувати моделі купольного типу. Вони легко кріпляться, просто регулюються і підходять під будь-який інтер’єр. Для приватних будинків або квартир варто обирати невеликі камери, які не будуть привертати зайву увагу.
 • Кронштейни допомагають встановити камери відеоспостереження в будь-якому місці і положенні. З їх допомогою можливий монтаж на стіні, стелі і інших поверхнях, при цьому зберігається бажаний кут огляду. Найчастіше кронштейни йдуть в комплекті з камерою.
 • Важливо захистити вуличну камеру від вологи, забезпечити потрібний рівень температур, продумати антивандальну систему. Коли відеоспостереження монтують в приміщенні, зовнішніх ризиків практично немає.
 • Ніколи не ігноруйте правила експлуатації камери відеоспостереження. Установка – це одна справа, а догляд і безпека – зовсім інша і не менш важлива. Наприклад, не можна допускати попадання обладнання під дощ, сніг і інші опади, якщо у нього немає потрібного класу захисту від вологи; при виявленні проблем або несправностей краще звернутися до фахівців, а не намагатися ремонтувати все самостійно або пускати на самоплив; слід чистити камери без води, розчинників і абразивів, які можуть пошкодити її деталі.

Таким чином, ідеального виробника і кращої моделі камери не існує. Модель варто вибирати в залежності від ваших потреб, бюджету та інших факторів.

Але перш ніж замовити установку систем відеоспостереження в Києві, потрібно з’ясувати кілька важливих питань:

Для чого потрібна система відеоспостереження?

Саме від цільових завдань буде залежати бюджет на всю роботу і доступні функції. Це критичне питання, тому що вбереже вас від марної трати грошей на непотрібні фішки або навпаки, підтвердить раціональність витрат на покупку гарної системи, якщо потрібен цілодобовий і 100% -й контроль.

Наприклад, власники маленького магазинчика зацікавлені в моніторингу роботи співробітників і поведінки відвідувачів, відповідно їм потрібні камери з високою роздільною здатністю без особливих вимог. А власники великого бізнесу можуть побоюватися несанкціонованого проникнення і судових досліджень, а значить потребують охорону, контроль і фіксацію подій одночасно. У разі якщо ваша задача – моніторити під’їзд до будинку, – підійде найпростіша і бюджетна система.

Які умови для спостереження?

Тепло або холодно, світло або темно, чи часто є опади або переважно сонячно – клімат і погодні фактори впливають на вибір типу камер і захисних пристроїв. Припустимо, вам потрібна вулична камера в регіоні, де температура може опускатися до -25 ℃. Але стандартне обладнання може мати деякі проблеми або зовсім відключиться, якщо за вікном нижче, ніж -20℃ .

Який потрібен рівень захисту?

Для квартири – це проста камера на сходовому майданчику, для приватного будинку – спостереження з великим кутом огляду за периметром, воротами, будинком. На цьому етапі потрібно зробити проект і розрахувати потрібну кількість камер.

Дайте відповідь на ці базові питання і ви зможете визначитися з потрібним кутом огляду, чіткістю картинки, кількістю камер, температурним режимом та іншими нюансами. Підсумком стане установка системи відеоспостереження, яка оптимально підходить під ваші потреби.

Що охоплює комплексна установка систем відеоспостереження:

Элементы системы наблюдения

 • відеореєстратор – основа всієї системи, яка може здійснювати відеоспостереження і записувати відео в режимі 24/7, за попередньо заданим розкладом або по сигналу датчиків руху. Він виглядає як відеомагнітофон, до якого приєднуються камери, датчики та інші пристрої. Всю інформацію записує на вбудований диск, тому має значення його обсяг: чим більше пам’яті, тим більше годин зйомки на ньому поміститися. Стандартна місткість жорсткого диска означає тривалість запису від 5-ти до 21-го дня.
 • камери – пристрої, які безпосередньо здійснюють запис по периметру в кольоровому або чорно-білому форматі. Глобально їх поділяють на аналогові і цифрові. Аналогові більш поширені, але мають обмежену роздільну здатність (720 на 576 пікселів). На противагу їм цифрові камери записують відео у високій якості High Definition Television (роздільна здатність 1920 на 1080 пікселів) і можуть підключатися до комп’ютерної мережі. Серед камер є різні моделі: для установки всередині або зовні приміщень, для роботи в денний або нічний час доби, мініатюрні і великі … Наприклад, вуличні камери мають захист від дощу, снігу та інших опадів, а в нічні моделі вбудоване інфрачервоне підсвічування.
 • блок живлення – це джерело електрики для всієї відеосистеми, щоб вона могла запуститися і працювати потрібний час. Розрізняють пристрої змінного і постійного струму, з різним допустимим навантаженням і конструкцією. У продажу є трансформаторні, імпульсні пристрої, блоки живлення безперебійного типу з акумуляторами та інші види. Вибір конкретного блоку живлення залежить від встановленої системи відеоспостереження. Експерти радять приділити достатньо уваги підбору цього пристрою, тому що це попередить проблеми з обладнанням і захистить його від стрибків напруги електричної мережі.
 • елементи для монтажу обладнання – це кожухи і кронштейни. Якщо системи відеоспостереження монтуються при низьких температурах, тоді використовуються кожухи з нагріванням, а якщо при високих – з охолодженням. Можна знайти моделі з водонепроникним корпусом і спеціальним козирком для захисту об’єктива камери. Завдання кронштейнів – міцно і надійно тримати обладнання на стіні, стелі, в кутку або будь-якому іншому місці.
 • монітори – традиційні пристрої, через які оператор або власник об’єкту спостерігають за ситуацією на території. Особливість цих телевізорів в тому, що вони працюють в цілодобовому режимі, а значить не можуть спотворювати, уповільнювати або передавати неправильну картинку. Якість монітора теж має значення, адже він не повинен шкодити зору оператора.
 • кабелі – це елементи, які безпосередньо підключають камери до відеореєстратора або сервера, пов’язуючи всю систему відеоспостереження воєдино. Установка обладнання на відстані 50 см і більше вимагає використання підсилювача (видеосендера). Тільки в такому випадку можна досягти передачі стабільного зображення від камер до монітора. Для підключення камери відеоспостереження до відеореєстратора можна використовувати коаксіальний кабель або виту пару. Запам’ятайте: застосовувати мідний або сталевий кабель не можна, хоча це і здешевлює монтаж.
 • захисні пристрої – додаткові елементи, які продовжують термін служби системи відеоспостереження. Установка їх відбувається для того, щоб в камеру або відеореєстратор не потрапила блискавка або на них не позначилися інші наслідки грози. З цією метою в розрив коаксіального кабелю або витої пари потрібно встановити пристрій захисту від перенапруги.

Як ми працюємо

Резюме

Монтаж відеоспостереження, установка системи цілковитої безпеки ніколи не стануть зайвими. Таке обладнання багатофункціональне, допомагає попереджати небажані проблеми на території вашого об’єкта. Хороша система відеоспостереження, правильно спроектована і встановлена, спростить життя власнику або орендарю.

Встановлення камер відеоспостереження – це базовий крок у забезпеченні безпеки вашого об’єкта. Вона не тільки здійснює моніторинг та надає важливу інформацію про події в будинку, офісі, на підприємстві, а також працює як тривожний сигнал, допомагаючи запобігати неприємностям. Без якісних камер неможливо уявити жодну надійну систему охорони. Погодьтеся, табличка «Ведеться відеоспостереження» вже насторожує недоброзичливців і зловмисників, а значить установка камер спостереження однозначно ефективна!

Турбота про вашу нерухомість починається з безпеки! Дізнайтеся більше або замовте установку відеоспостереження в Києві або іншому місті прямо зараз.

Потрібна консультація?