Інформаційна безпека

2.79/5 (14)

Якщо ви завершили створення інформаційної інфраструктури своєї компанії, тоді наступний етап – забезпечення її безпеки, і на це є об’єктивні причини. За статистикою порталу InfoWatch, тільки за перше півріччя 2018 го року відбулося 1 039 випадків витоку даних по всьому світу. При цьому за такий же часовий проміжок в 2010-му році зафіксовано в три рази менше подібних випадків – всього 382 інциденту. Ця статистика яскраво говорить про те, що інформаційна безпека будь-якої компанії з кожним роком потрапляє під нові загрози. Ігнорувати такі факти або вживати заходів – таке рішення має прийняти керівництво, і від нього буде залежати перспектива розвитку всього підприємства.

Аудит інформаційної безпеки компанії – це комплекс аналітичних робіт з оцінки поточного стану її інформаційних систем і пошуку потенційних загроз. Для проведення аналізу у фахівців є перелік критеріїв і стандартів, яким повинна відповідати ваша система. Якщо в ній є відхилення або вразливі місця, значить вам вкрай необхідно вжити заходів.

Важливо проводити аудит завчасно, коли проблема знаходиться в стадії загрози. Пам’ятайте: не існує поганої ситуації, яка не може стати ще гірше.

Завдання, цілі та виклики ІБ

Один приклад з тисячі – витік даних в аеропорту Хітроу, Великобританія. Журналісти Daily Mail оприлюднили інформацію з 76 файлів загальним обсягом 2,5 Гб, які містили дані про систему безпеки в аеропорту під час його відвідин королевою Єлизаветою ІІ і вищими урядовцями. За офіційними даними причина витоку інформації все ще не встановлена.

На даний момент відомо, що флешку виявив невідомий чоловік прямо на землі в листі Куїнс Парк, потім передав її журналістам Daily Mail. Примітно, що ніяких паролів або інших методів збереження конфіденційності не було. Звичайно адміністрація аеропорту запевнила, що впевнена в повній захищеності своїх протоколів безпеки, хоча і ініціювала розслідування. Як підсумок – відсутність результатів і істотної шкоди іміджу Хітроу.

Саме тому у аудиту ІБ є конкретний список «step-by-step» завдань:

 • проаналізувати поточний рівень захищеності персональних даних;
 • оцінити ІБ відповідно до загальноприйнятих стандартів;
 • визначити ймовірні ризики для автоматизованих систем;
 • виявити слабкі місця з можливістю їх усунення в майбутньому;
 • сформувати звіт для спеціалістів із забезпечення інформаційної безпеки.

Незалежно від сфери діяльності підприємства, його типу, завдань і цілей, аудит інформаційної захищеності часто зачіпає такі робочі аспекти:

Аудит информационной безопасности бизнеса

 • права працівників на доступ до серверів і баз даних колективного використання;
 • способи підтвердження входу кожного користувача (аутентифікація);
 • принципи резервного копіювання даних;
 • конфігурація і налаштування мережевих пристроїв, систем зберігання та передачі даних;
 • робота антивірусного і антишпигунського програмного забезпечення, наявність ліцензії;
 • теоретичні та практичні знання працівників підприємства про захист даних.

В результаті комплексний аудит інформаційної безпеки організації допоможе виявити, наскільки ефективною є ваша система захисту персональних та корпоративних даних. Якщо вона не має слабких місць, ви отримаєте підтвердження безпеки всієї організації. Але якщо звіт покаже приховані ризики, тоді вам необхідно розробити і впровадити план дій щодо усунення потенційних ризиків. Крім того, якісна аналітика допоможе компанії підібрати найбільш ефективні методики захисту даних і знизити її витрати в цій сфері.

Зверніть увагу!

Якщо ви на постійній основі користуєтеся спеціалізованими послугами консалтингової компанії, це не знімає з вас обов’язок з проведення аудиту системи інформаційної безпеки. Справа в тому, що тільки комплексна перевірка дозволить вам виявити різні помилки і невідповідності, а на основі поточних вразливостей і відповідно до існуючих стандартів дати актуальні рекомендації. Далі після завершення аудиту скористайтеся послугами з консалтингу, що дозволить вам надалі досліджувати проблеми і знаходити оптимальні шляхи в їх вирішенні.

Етапи аудиту інформаційної безпеки

Аудит інформаційної безпеки підприємства здійснюється в кілька етапів:

Заказать аудит информационных систем

 1. Прийняття рішення про необхідність аудиту. Ідея про необхідність такої процедури виходить зсередини самої організації і може бути ініційована директором з розвитку, відділом планування, командою стратегічного розвитку та ін. За фактом для такого рішення може бути вагомий привід або його може зовсім не бути (в рамках профілактичних робіт). Однак в деяких випадках вкрай важливо провести аудит системи інформаційної безпеки: при злитті компаній, внутрішньої реорганізації, зміні стратегічного курсу, зміні вимог до безпеки.
 2. Збір даних. Завдяки спеціальним діям і процедурами IT-фахівці здатні зібрати, сортувати і направити актуальні дані для подальшої обробки. Об’єктивність отриманих відомостей – запорука справедливої ​​аналітики.
 3. Аналіз даних. Найважливіший етап, на якому фахівці використовують отримані дані про вашу інформаційній системі, порівнюють їх з актуальними міжнародними стандартами і роблять обгрунтовані висновки.
 4. Складання звіту. Докладний звіт – це головний підсумок виконаної роботи. Він включає в себе загальну оцінку підприємства, список з недоліками інформаційної системи з детальними рекомендаціями.

Компанія ITlogica – це досвідчені фахівці, які працюють з професійним програмним забезпеченням. Завдяки 15-річному досвіду роботи в IT-сфері ми зібрали комплекс власних напрацювань, які спрощують і підвищують якість проведених процедур. У підсумку наша компанія надає послуги з проведення вичерпного аудиту інформаційної безпеки компаній і впровадження сучасних методик щодо її розвитку. Ми в силах:

 • провести комплексний аналіз автоматизованих систем і процесів безпеки вашого підприємства;
 • дати об’єктивну оцінку та рекомендації щодо її зміцнення.

Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше про процес проведення аудиту чи замовити послугу прямо зараз.

Зверніть увагу!

Для комплексної оцінки поточного стану безпеки інформаційної системи експерти рекомендують проводити додаткову перевірку – тест на проникнення. Це ще один аспект технологічного аудиту, який дає можливість проаналізувати рівень захищеності і виявити потенційні вразливі місця.

Чому варто замовити аудит ІБ у ITlogica

Якщо вам важливо отримати актуальну, справедливу і незалежну оцінку системи інформаційної безпеки на підприємстві, фахівці компанії ITlogica готові надати вам свої професійні ресурси. Під час проведення аудиту експерти використовують міжнародні і вузькоспеціалізовані стандарти, а також свій багаторічний досвід і професійні навички.

Додаткова, але вкрай важливе завдання аудиту – економічна вигода. Багато підприємств вкладають великі інвестиції в розвиток інформаційних систем і захист корпоративних даних від витоку, але далеко не кожна з них отримує результат, відповідний вкладенням. Тому паралельно з оцінкою і поліпшенням вашої інформаційної безпеки, кваліфіковані фахівці зможуть допомогти вам у плануванні, розподілі та оптимізації фінансових ресурсів на цю області.

Вартість послуги обгрунтована застосуванням спеціалізованого ПЗ, кількістю витраченого часу і іншими об’єктивними причинами. Ми гарантуємо чесну ціну на проведення аудиту та гарантію результату!

Оцініть доступність викладеної інформації на сторінці

Потрібна консультація?